Rok 2007

 Marzec Noblowska Gala – wykład o noblistach z astrofizyki za rok 2006 (John C.Mathers i George F.Smoot) w auli Akademii Morskiej, poprowadzony przez prof. Aleksandra Wolszczana.
 Kwiecień Wyjazd do Berlina z okazji 15 rocznicy śmierci noblisty Willy’ego Brandta; pobyt w Fundacji Kanclerza Federalnego Willy Brandta – udział w wykładzie, zwiedzanie wystawy poświęconej nobliście oraz gościna u Prezydenta Bundestagu, gdzie uczestnicy wyjazdu, policki Chór Chłopięco – Męski, dali koncert pieśni polski i niemieckich.
 Maj
Spotkanie z okazji Święta Narodowego Norwegii z udziałem Konsula Honorowego Królestwa Norwegii; emisja filmu o Norwegii; sylwetka noblisty Bjørnstjerne Bjørnson, autor słów norweskiego hymnu.
 Grudzień Muzeum Narodowe – z okazji przewodnictwa Portugalii w Unii Europejskiej, przy lampce porto i melodiach fado, przybliżono sylwetkę Jose Saramago – laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Imprezę zorganizowano przy pomocy Biura Handlowego Ambasady Republiki Portugalii w Warszawie.Przebieg spotkania:
  emisja filmu o Portugalii;
 przemówienie posła Parlamentu Europejskiego prof. Bogusława Liberadzkiego, który omówił tematy, jakie miały być poruszone na szczycie unijnym w Lizbonie, w grudniu tegoż roku;
 wykład kapitana żeglugi wielkiej Józefa Gawłowicza nt. twórczości Jose Saramago na tle kultury Portugalii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *